Кого звільняють від подання декларації про доходи

Кого звільняють від подання декларації про доходи

Чи треба мені подавати декларацію про доходи? Поясніть – кому це можна не робити? – запитує Тарас Хрін.

Незалежно від виду та суми доходів звільняються від подання декларації про майновий стан і доходи особи, якщо станом на кінець звітного податкового року вони:

  • є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) або держави;
  • перебувають у розшуку;
  • перебувають на строковій військовій службі.

Про це повідомив начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС в області Михайло Манастирський

Не подають декларацію також особи, які станом на останній день строку подання декларації перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав, - уточнює фахівець.

Окрім того, від подання декларації Податковий кодекс України (ПКУ) звільняє і тих громадян, хто одержував доходи:

  • від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • лише від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ПКУ;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок;
  • у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою;
  • від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує у 2012 році 128760 грн.
  • Додатково у податковій повідомляють, що доходи, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, визначені ст. 165 ПКУ.

 

Автор: NTER | Дата публикации: 12.04.13 |

Комментарии

Один комментарий до “Кого звільняють від подання декларації про доходи”

  1. Ярослав:

    Пишіть зрозуміліше.Якщо людина працює на державній роботі,або на приватному підприємстві?


Комментировать

ВКонтакте
FaceBook