Коли працівники-пенсіонери мають право на соцпільгу

Коли працівники-пенсіонери мають право на соцпільгу

У зв’язку зі специфікою роботи на підприємстві працює багато пенсіонерів за віком.

Їх зарплата невелика, оскільки працюють почергово – через дві доби. Чи можна застосовувати до зарплати таких працівників-пенсіонерів податкову соціальну пільгу? (запитували під час семінару)

Відповідно до підпункту 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу встановлено, що податкова соціальна пільга не може бути застосовано до:

  • доходів платника податку, інших, ніж заробітна плата;
  • заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
  • доходів самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Тобто, Податковим кодексом не встановлено обмежень щодо застосування податкової соціальної пільги до доходів у вигляді заробітної плати, яку платник податку отримує одночасно з доходами у вигляді пенсії.

Таким чином, якщо розмір нарахованої заробітної плати не перевищує розміру визначеного пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу (у 2013 році – 1610 грн) і за умови, що працівники-пенсіонери подали заяви про застосування пільг та документи, що підтверджують таке право, вони мають право на податкову соціальну пільгу, встановлену цією статтею.

Автор: NTER | Дата публикации: 02.10.13 |

Комментарии

Комментировать

ВКонтакте
FaceBook