Російські хокеїсти взяли реванш за Олімпіаду

Медальний дощ, який пролився на збірну Росії в Сочі, міг порадувати кого завгодно, але тільки не любителів хокею. Причина тому - поразка від фінів і виліт з турніру

Гравці збірної Росії © РІА Новини, Олексій Куденко

У Сочі від російської хокейної дружини явно очікували більшого. Як мінімум - срібла. Але... вийшло так, як вийшло. Наша збірна спіткнулася на фінів, ніж дуже розчарувала своїх уболівальників.

На щастя, через три місяці стартував Чемпіонат світу з хокею в Мінську, і у нашої збірної з'явився дуже хороший шанс реабілітуватися. Що підопічні Олега Знарка і зробили, повернувши борг фінської збірної. Але якась недомовленість все ж залишалася. Одна справа обіграти фінів на стадії групового етапу і зовсім інша - на стадії плей-офф. Коли ціна кожної шайби, помилки і тренерської тактичної задумки зростає багаторазово - або ти, або тебе.

Збірна Росії почала Чемпіонат світу з місця в кар'єр - воротарі суперників тільки встигали витягувати шайби з своїх воріт, а актив російської команди поповнювали незмінні три очки після чергової перемоги. І в процесі цієї низки перемог, коли навіть такі сильні збірні, як США і Швеція, скрипіли від безсилля зубами, ставало все більш очевидним головне - Олег Знарок ризикнув, наполовину оновивши команду, і не прогадав. Новобранці збірної показали якийсь позамежний рівень мотивації, а старий «кістяк» в особі Малкіна і Овечкіна, здавалося, знайшов друге дихання.

Загалом, збірна Росії перед фінальним матчем нагадувала мчить з гори паровий каток, зупинити який просто було неможливо.

Каток, правда, виявився без управління - хокейні чиновники вирішили приблизно покарати Олега Знарка за перепалку з наставником шведської збірної і його дискваліфікували на фінальний матч. Рішення настільки несправедливий, наскільки і дурне - при сучасних засобах зв'язку Знарок міг керувати діями збірної хоч з Нової Зеландії.

Втім, його заступник Харийс Вітоліньш впевнено взяв командування на себе і провів зустріч на вищому рівні. Хоча щось підказує, що збірна Росії в нинішньому своєму вигляді здатна розгромити кого завгодно взагалі без тренерського штабу - гравці чудово знають свої завдання і зайвий раз пояснювати їм, як і що робити на льоду, не має сенсу. Хоча, якісь тренерські напрацювання, такі, наприклад, як гра п'ятьма нападниками проти трьох суперників, виявилися дуже своєчасними і що важливо - спрацювали.

Що стосується самої гри, то почалася вона нервово. На перших хвилинах фіни не стільки грали в хокей, скільки намагалися показати свій гарячий норов. Наші гравці відповідали тим же. Судді почали нещадно карати порушників, і ці заходи змусили гравців зайнятися тим, чим вони, власне, і повинні були займатися - з'ясовувати, хто більше гідний чемпіонського золота.

Спочатку все протікало досить рівно - переваги не було ні у тієї, ні у іншої команди, але на одинадцятій хвилині точний постріл Сергія Широкова досяг мети. Фіни зажурилися, але здаватися не збиралися і незабаром так само вразили ворота російської збірної, забивши Бобровському гол «у роздягальню». На перерву наша збірна йшла не в кращому настрої, а фіни сміялися і раділи. Ще не підозрюючи, що скоро їм буде зовсім не до веселощів.

У другому таймі Палола рахунок подвоїв і здалося, що наша збірна опустила руки і впала духом. Однак це всього лише здалося - через дві хвилини Овечкін рахунок зрівняв, а потім шайби залітали тільки у ворота фінів. Голами відзначилися Малкін, Заріпов і Тихонов, довівши рахунок до 5:2.

Це було не просто поразка, це була справжня ляпас фінам, дзвінкий і дуже болюча. Сильна фінська команда, з досвідченими нападниками, в'язкої захистом і «непробивним» воротарем, виявилася банально перемолота російської хокейної машиною. Зрозуміло, фіни допускали можливість програшу, але явно не з таким рахунком.

І хоча тренерський штаб збірної Фінляндії хвалився, що досконально вивчив гру російської збірної і знає всі її сильні та слабкі місця, судячи з рахунку, фінські тренери вивчали якусь іншу команду. Можливо, ту, яка програла їм в Сочі, але справа в тому, що вчора в Мінську проти них грала зовсім інша збірна Росії. Яка, схоже, сама не до кінця знає весь свій потенціал, чого вже говорити про сторонніх спостерігачів - фінів.

А потенціал у нашої команди воістину величезний. З усіх матчів, зіграних на чемпіонаті світу, виграні всі - від стартового до фінального. Причому багато з них виграні з розгромним рахунком, достатньо згадати гру з американцями.

Так, хитросплетіння турніру не дозволили підопічним Олега Знарка схрестити ключки з канадцями - нашими одвічними суперниками, але судячи з того, що збірна Канади покинула турнір на стадії чвертьфіналу, навряд чи у нашої хокейної дружини виникли якісь складнощі з канадцями. На сьогоднішній день рівних нам нема, що і показав чемпіонат світу.

Шкода, що подібну гру наша збірна не продемонструвала на Олімпіаді - все-таки статус олімпійського золота дещо інший, ніж золото щорічних чемпіонатів світу, але, як кажуть, ще не вечір.

Головне, що у нас є гідна молода зміна ветеранам, яка в найближчі рік-два складе кістяк нової збірної Росії. І без того найсильнішої команди світу, що і було вчора доведено п'ятьма шайбами у ворота фінів!

Автор: Евгений Плотский | Дата публикации: 26.05.14 |