Які стипендії будуть оподатковуватись?

Які стипендії будуть оподатковуватись?

Індексація грошових доходів населення - встановлений законодавством України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг (ст. 1 Закону України від 03.07.1991 №1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення»).

Об'єктом індексації грошових доходів населення відповідно до статті 2 цього ж Закону є, зокрема, грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру у вигляді стипендії.

Порядок оподаткування доходів громадян, що отримуються фізичними особами, визначається за правилами, встановленими розділом IV Податкового кодексу.

Зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу (у 2013 році – це 1610 грн.). Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставками 15(17%).

Таким чином, стипендія (з врахуванням індексації), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, але не вище ніж 1610 грн. у 2013 році не оподатковується. Якщо розмір зазначеної стипендії (з врахуванням індексації) перевищує у 2013 році 1610 грн., то сума перевищення підлягає оподаткуванню. Ті види стипендії, що не зазначені у підпункті 165.1.26. пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу, оподатковуються в повному обсязі на загальних підставах, повідомили у головному управлінні Міндоходів у Тернопільській області

Автор: NTER | Дата публикации: 07.08.13 |

Комментарии

Комментировать

ВКонтакте
FaceBook